Uudised ja teated

Vallast

11.09.14

Urvaste vald on vald Võru maakonna

loodeosas. 

 

Urvaste vald piirneb Põlva maakonnas Kanepi vallaga, Valga maakonnas Otepää, Sangaste ja Tõlliste vallaga ning Võru maakonnas Antsla ja Sõmerpalu vallaga. Valla põhjapiiril asub Vidrike-Kooraste ürgorg, milles voolab Võhandu jõgi ning asub kümme järve. Idas on piiriks Võhandu, kuid enne Sulbit pöörab piir itta Võru-Tartu maanteeni ja laskub siis Vagulasse. Lõunapiir kulgeb üle soode Mustjõe ülemjooksule ning läheb üle Tsooru maantee Võru-Valga raudteele lääne pool Annemõisat. Läänepiir jätkub mööda Tagula madalikku, piki Restu jõge ja Otepää kõrgustikku Vidrikeni.

 

10. jaanuari 2013 seisuga oli vallas 1328 elanikku. Urvaste ulatus põhjast lõunasse on 23 km, läänest itta 30 km ja pindala umbes 139 km2.

 

Kuldre külas tegutseb Kuldre kool, mille juures on ka lastepäevarühm "Sipsik". Vallas on kolm raamatukogu: Vaabina, Urvaste ja Kuldre raamatukogu. Uue-Antsla külas asub rahvamaja.Vallas on mitu aktiivset ühendust: Uue-Antsla Noorteklubi, MTÜ Kuldre Käsitöötare, seltsing Roheline Urvaste ja Urvaste Külade Selts.

 

Perearst võtab vastu Kuldres ja Antslas. Postkontor asub asub alates 01. juulist 2013 Kuldre kaupluses. Vallas on üks aktiivne kogudus: EELK Urvaste Püha Urbanuse kogudus Urvaste kirikus.

Urvaste valla ettevõtted tegelevad põllumajanduse, ehituse, jaekaubanduse, turismi ja transpordiga.

 

Vallavalitsus asub Kuldre külas, 2013. aasta juuli alguse seisuga oli vallavanem Riho Roon. Kord kuus ilmub Urvaste valla leht.

Toimetaja: MADIS TÄNAVA

Valla vaated ja turismiobjektid

Valla statistika

Rahvaarv: 1328
Pindala: 139 km²
Suurim asula: Uue-Antsla (232)
Koole: 1
Lasteaedu: 1
Külasid: 13